Hakkımızda

Hakkımızda

Kaleiçinde tarihle bezenmiş bir butik otel...

Bergama Kralı II. Atalos'un dünyadaki cennet olarak nitelendirdiği, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlıların izlerini taşıyan tarihi yapılarını halen koruyabilen, Anadolu'nun en eski kentlerinden biri olan Atteleia bugün Kaleiçi olarak adlandırılıyor.

1800 yıllarda beton temel üzerine ahşap olarak inşa edilen bina ilk olarak İtalyan Kiliseler Birliği tarafından Rahibe Okulu olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Rahibe okulu olduğu dönemde hem bölgenin hem de Arap ülkelerindeki rahibe açığını kapatmak için kullanılmıştır. İtalyanların 1. Dünya Savaşı esnasında Antalya’yı işgal etmesiyle birlikte, cephede yaralanan askerlerin tedavisi için hastaneye çevrilen bina, İtalyanların şehri terk ederken kundaklaması sonucu uzun yıllar yanık ve atıl vaziyette kalmıştır.  Antalya’nın o zamanlar kullanılan tek limanında bulunan bu rahibe okulunda eğitim gören rahibeler ayrıca yeni yapılan gemileri de kutsadıkları bilinmektedir.

1900’lerin başında Osmanlı Bankasına geçen bina, restorasyonu yapıldıktan sonra bankanın bir dönem Antalya Merkez şubesi olarak kullanılmıştır. Şehir merkezine uzaklığı nedeniyle Osmanlı Bankası daha merkezi bir yere taşınıyor ve bina 1975 yılına kadar Osmanlı Bankasının arşiv ve deposu olarak kullanılmıştır.

1975 yılında Başbakanlığa bağlı TURBAN A.Ş’ye devredilen bina yeniden  restorasyon yapıldıktan sonra bugünkü görüntüyle Antalya limanının ilk ve tek oteli olarak turizm sektörüne kazandırılmıştır.  1999’da TURBAN A.Ş kapatıldıktan sonra otel binası, TÜTAV (Türk Tanıtım Vakfı)’na devredilmiştir. 2000’li yıllarda yapılan son restorasyon ile Osmanlı esintileri olan ve 1800 yılların tarihi yansıtan dizaynı ile otel olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

ŞİMDİ ADALYA PORT OTEL

12 ay boyunca açık olan Adalya Pot Hotel konaklama  ve kahvaltı hizmeti vermektedir. Önceden “Beyaz Otel” olarak anılan otel şu anda Adalya Port Hotel olarak hizmet vermektedir. Kaleiçi limanında olan otelimiz Osmanlı atmosferiyle  eşsiz bir huzur sunmaktadır.

Kalenin ve limanın her köşesini buradan izleyebilir, otelimizin en üst katında bulunan restoranımızdan Akdenizin eşsiz güzelliğinde kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinizi alabilirsiniz.

OTELİN GENEL ÖZELLİKLERİ

1 Adet King Suite  - Paşa Suit (Türk Evi)

1 Adet  Junior Suite - Sultan Suit 

2 Adet Aile odası

26 Adet standart oda olmak üzere 30 oda vardır.

Otelde odalar temiz ferah ve Osmanlı çizgileri ile dizayn edilmiş farklı renklerde mobilyalarla nezih bir ortam sunmakta. Her odada sıcak içecek üniteleri bulunmaktadır ve her odanın küçük şifreli çelik kasası mevcuttur. Antalya liman manzarası eşliğinde zengin, çeşitli ve sınırsız kahvaltı sunumuyla güne keyifle başlayabilirsiniz.

Konum

Adalya Port Hotel, Kaleiçi Marinadır ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müze'sinin yanında bulunmaktadır. Cumhuriyet Meydanı'na gelen toplu ulaşım vasıtalarıyla Cumhuriyet Meydanına gelinmesinden sonra seyir terasında bulunan asansör ile aşağı inerek ulaşılabilir.

Taksi - Özel araç ile ulaşım; Antalya Ordu Evi karşında bulunan Marina sapağından girildikten sonra yolun sonunda bulunmaktadır.

GPRS konumu için lütfen cihazınıza Marina Varyant yazınız.

 

 

Olanaklar

Kuru temizleme Oda servisi Havlu değiştirme
Nevresim/çarşaf değiştirme Ücretsiz sabah kahvesi Bavul dolabı/odası
Doktor çağırma Havaalanına servis Araba kiralama
Bisiklet kiralama Sightseeing (şehir gezisi) Yat kiralama
Herkese açık internetli bilgisayar 24-saat oda servisi Valiz taşıma
Fotokopi Posta hizmeti Mesaj hizmeti
Faks Kablolu TV Minibar
Evcil hayvana izin verilmez Bahçe teras Çatı bahçesi
Yangın alarmı Duman dedektörü Otomatik acil uyandıma alarmı
Girişlerde güvenlik kamerası Lobide güvenlik kamerası Güvenlik görevlisi (24 saat güvenlik)
Özel park yeri Engelliler için park yeri Kapalı park yeri/garaj
Kablosuz internet Ücretsiz kablosuz internet Sigara içilebilir alan
Gelin suiti Metroya yakın Genel otopark
Döviz bürosu Oda temizliği Restoran
Deniz manzaralı

Servisler

Çamaşırhane hizmeti Oda servisi Bavul dolabı/odası
Doktor çağırma Araba kiralama Bisiklet kiralama
Yat kiralama Herkese açık internetli bilgisayar 24-saat oda servisi
Valiz taşıma Fotokopi Posta hizmeti
Mesaj hizmeti Faks Ütü hizmeti
Minibar Evcil hayvana izin verilmez

Kurallar

Giriş saati Varış günü en erken saat 14:00.
Çıkış saati Çıkış günü en geç saat 12:00.
Sigara Kullanımı Sigara içilmez.
Evcil Hayvanlar Evcil hayvana izin verilmez.